back to blog

Slaptos pasaulio vietos

Pasaulis pilnas slaptų ir išskirtinių vietų apie kurias mes tiesiog negirdėjome. Šiame įraše pateiktas nedidelis sąrašas svarbių visame pasaulyje vietų uždarytų plačiajai visuomenei arba į kurias yra beveik neįmanoma patekti. Jei jau matėt panašų straipsnį tai čia šiek tiek papildžiau :)

 

Mežgorjė (Межгорье)

Uždaras miestas Rusijoje įkurtas 1979 metais šalia slapto kalno Jamantau (Ямантау). Kalno aukštis yra 1640 metrų - tai aukščiausias kalnas pietų Urale. Pasak Jungtinių Amerikos Valstijų šis kalnas kartu su Kosvinsky kalnų (600 km į šiaurę) yra didelis slaptas branduolinis objektas ir / arba bunkeris. XX a. pabaigoje JAV palidovai užfiksavo didelio masto kasinėjimų vietas bei kalno viršūnėje įsikūrusias karines bazes. Rusijos vyriausybė teigia kad ten valstybės vertybių saugykla, maisto saugojimo vieta ir lyderių branduolinio karo atveju bunkeris.

 

Vatikano slaptojo archyvo dokumentai

Yra kalbama, kad svarbiausioje katalikų bažnyčios bibliotekoje slypi slapti kambariai, apie kuriuos nežino net daugelis popiežių, praleidusių visą gyvenimą Vatikane. Apie šiuos kambarius žino tik pašvęstieji. Būtent ten saugomi neįkainuojami rankraščiai, atskleidžiantys didžiausias pasaulio paslaptis.

Vatikano biblioteka visada buvo ir tikriausiai bus populiariausia ir geriausiai žinoma biblioteka pasaulyje, kuri sukelia daug diskusijų įvairaus amžiaus žmonėms. Vatikano bibliotekos paslaptys traukia kaip magnetas, bet kad jas atskleisti, reikia padirbėti su jos fondais, o čia ne viskas taip paprasta. Nors bibliotekoje saugomi įvairiausi archyvai, prieiti prie jų skaitytojui griežtai draudžiama. Oficialiai biblioteka atidaryta moksliniam tiriamajam darbui, bet kasdien ją gali aplankyti vidutiniškai 150 mokslininkų. Esant tokiam tyrimų intensyvumui (net neskaičiuojant nuolatinių fondų papildymų), surinktų bibliotekoje lobių tyrinėjimai baigsis tik po 1250 metų!

Šiandien Vatikane saugoma 70 000 rankraščių, 8000 senovinių spausdintinių knygų, 1 mln vėlesnių leidinių, daugiau kaip 100 000 graviūrų, apie 200 000 žemėlapių ir dokumentų, ir didžiulė daugybė meno kūrinių, kurios ir suskaičiuoti ne taip jau lengva.

Vieninteliai dokumentai, prie kurių negalima prisiliesti, yra tie, kuriems dar nėra 75 metai. Šio slaptumo tikslas - diplomatinės ir vyriausybinės informacijos apsauga. Slaptų archyvų lentynos yra 84 kilometrų ilgio, kataloge įrašyta net 35 000 tomų dokumentų.

 

Klubas 33

Privatus klubas, įsikūręs Naujajame Orleane (JAV) Disneilende. Nors Disneilendas turi licenciją prekiauti alkoholiniais gėrimais, "Club 33" - tai vienintelė vieta kur svečiams jį siūlo. Nors iš pradžių "Club 33" buvo sukurtas tik verslo partneriams, nuo 2010m. prie jo prisijungti gali kiekvienas. Jau yra klubo narystės kandidatų sąrašas, tiesa jiems jau reikės laukti ne mažiau kaip 14 metų. Tie, kas nori patekti į šią elitinę bendruomenę privalo sumokėti stojamąjį mokestį 27,500$ (įmonei) arba 10.450$ (asmeniui). Be to, jie moka metinį mokestį maždaug 6100$ arba 3275$, atitinkamai.

 

White'o džentelmenų klubas

Pats uždariausias Didžiosios Britanijos klubas, kurį 1693 metais įkūrė italas Francesco Bianco. Klubo įkūrimo tikslas – pardavinėti čia tada dar visiškai naujai išrastą karštą šokoladą, tačiau ilgainiui šis klubas tapo eiliniu, tik itin privačiu, džentelmenų klubu.

Šis klubas garsėja lažybų knyga - joje užfiksuotos itin keistos klubo narių lažybos. Bene žymiausia iš jų – 3 000 svarų sterlingų vertės lažybos dėl to, kuris iš dviejų lietaus lašų nuo lango žemyn nuriedės greičiau. Jeigu jūs nesate karališkosios šeimos narys, ar labai įtakingas politikas, meno žmogus, vargu ar kada nors pateksite į šį klubą. Norintys patekti į šį klubą, gali tai padaryti tik pakviesti tikrojo klubo nario, turinčio kitų dviejų tikrųjų narių palaikymą. Beje, moterims narystė klube yra griežtai draudžiama.

 

Zona 51

Ypač slapta karinė bazė pietvakarių Nevadoje. Ši bazė buvo ilgą laiką oficialiai nepripažįstama. Pagrindinė jos paskirtis - kurti naujus lėktuvus ir juos išbandyti. Tarp kitų, ten buvo vykdomos U-2, SR-71 Blackbird ir F-117 Nighthawk programos. Sklinda gandai, kad ten saugomi ir tyrinėjami sudužę nežemiškos kilmės erdvėlaiviai. Kalbama, kad būtent čia laikomos Rozvele sudužusių neatpažintų skraidančių objektų liekanos.

Prieiga prie šios vietos yra taip ribojama, kad per visą perimetrą yra įrengti ženklai – „šaudymas be įspėjimo“. Jeigu panorėsi pažvelgti į 51-ąją zoną iš oro, nusivilsi, nes čia draudžiama skraidyti ne tik civiliniams, bet ir kariniams lėktuvams

 

Kambarys 39

Ko gero, pati slapčiausia Šiaurės Korėjos organizacija, ieškanti būdų, kaip šalies vadovui Kim Čen Irui (Kim Jong-il) ir jo šeimai gauti užsienio valiutos.  Kambarys 39 buvo įkurtas 1970-ųjų pabaigoje ir yra apibūdinamas kaip Šiaurės Korėjos „dvaro ekonomikos“, ramstis. Kaip atsirado šios institucijos pavadinimas, neaišku. Apskritai apie šią instituciją žinoma ypač mažai, ji apsupta daugybės paslapčių. Vis dėlto pasaulyje ilgai netyla kalbos, kad pinigų „plovimui“ ir įvairiems kitiems neteisėtiems sandoriams, Kambarys 39 naudojasi 10–20 banko sąskaitų Kinijoje ir Šveicarijoje. Taip pat teigiama, kad ši institucija verčiasi narkotikų kontrabanda ir neteisėta prekyba ginklais.

Apie šią organizaciją žinoma tik tiek, kad ją tiesiogiai valdo pats Kim Jong-ilas ir kad savo jurisdikcijoje ji turi 120 užsienio prekybos bendrovių. Šiaurės Korėja neigia susijusi su bet kokia nelegalia veikla. Manoma, kad Kambarys 39 įsikūręs valdančiosios Darbininkų partijos būstinėje, Pchenjane.

 

Didžioji Ise šventykla

Pati švenčiausia vieta Japonijoje, IV amžiuje prieš mūsų erą pastatyta Saulės deivei Amaterasu. Šventykla kas dvidešimt metų yra griaunama ir vėl atstatoma (kitas atstatymas numatytas 2013 metais). Į šventyklą gali patekti tik dvasininkas, kuris yra Japonijos imperatoriškosios šeimos narys.

Teigiama, kad pagrindinėje šventykloje saugomas pats svarbiausias imperinės Japonijos istorijos palikimas – veidrodis iš japonų mitologijos, atsidūręs pirmųjų šalies imperatorių rankose. Ši šventykla kas dvidešimt metų yra nugriaunama ir vėl atstatoma. Taip laikomasi šintoizmo tikėjimo atgimimu. Kitas šventyklos atstatymas numatytas 2013 metais. Tai viena iš vietų, į kurią tikrai gyvenime nepateksite, nes vienintelis žmogus, galintis įžengti į šventyklą, yra dvasininkas ir jis turi būti Japonijos imperatoriškosios šeimos narys.

 

Mount Weather Emergency Operations Center

Tai vieta JAV, į kurią ne tik neįmanoma patekti, bet ir visai nenorima patekti. Griežtai įslaptintas ir uždaras centras atsakingas už veiksmų koordinavimą esant nacionalinei ar pasaulinei katastrofai. Skubios veiklos centras yra strateginių atominių pajėgų valdymo sistemos dalis. Bazė (77 km nuo Vašingtono) yra sukurta siekiant užtikrinti, kad prezidentas ir kiti vyriausybėje dirbantys žmonės būtų perkelti čia iš "Baltųjų rūmų". Per Rugsėjo 11-osios atakas didžioji dalys kongreso buvo evakuoti čia su sraigtasparniu.

 

Karinė bazė RAF Menwith Hill

Didžiosios Britanijos Karališkųjų Oro Pajėgų karinė bazė. Šios bazės vaidmuo „šaltajame kare“ buvo ypač didelis, nes ji teikė JAV ir Didžiajai Britanijai vertingą informaciją apie TSRS. Šiuo metu joje dirba apie 2200 britų ir amerikiečių karinių pajėgų atstovų. Bazėje vykdomi teroristinių grupuočių stebėjimas bei politinė ir diplomatinė žvalgyba. Ši bazė turi įspūdingą žemiškų palydovų stotį (tai didžiausia pasaulyje elektroninio stebėjimo stotis), ji gali nustatyti raketų puolimą ir jas perimti.

Bazė taip pat yra dalis gynybinio komplekso „Ešelonas“. „Ešelonas“ - tai globaliniu šnipų tinklas, radioelektroninės žvalgybos sistema, į kurią įeina žemės stebėjimo sotys esančios visame pasaulyje.


Facebook komentarai